Tento web se již neaktualizuje
přejděte prosím na nový web www.easysupport.cz

ÚvodSlužby › Změny ve společnosti

Změny ve společnosti

Změny ve společnosti poradíme - připravíme - zajistíme

O společnost je potřeba se starat, a to nejen v rámci vnitřních struktur, ale i v souvislosti s právními úpravami týkajících se změn ve společnosti, jako je např. změna jednatele nebo jednatelů, změna společníka/ů, změna sídla firmy, změna názvu firmy, změna/doplnění předmětů podnikání, likvidace společnosti, a nebo prodeje společnosti se všemi změnami.

My jsme ti profesionálové, kteří Vám umí pomoci se změnami jak donucovacími zákonem, tak v rámci vnitřních potřeb. Pokud i Vy zvažujete změnu ve společnosti, rádi Vám pomůžeme a vše zprocesujeme rychle, kvalitně a v souladu s právními předpisy, včetně zajištění notáře.

Nejste si jisti, co musíte při změně udělat? Stačí nám napsat/zavolat požadavek, a my pro Vás najdeme to nejlepší, časově a finančně co nejméně náročné řešení.

Vše je možné realizovat i na základě uděleného zmocnění ke konkrétním úkonům (plné moci).

Nejčastěji prováděné změny ve společnosti, některé změny lze učinit v rámci jednoho kroku, úkonu:

 

Změna jednatele/ů

např. 1 za 1/nebo dle zapsaného počtu statutárů v OR - potřebujete Rozhodnutí valné hromady nebo Rozhodnutí jediného společníka, Prohlášení jednatele, Návrh na zápis změn do obchodního/veřejného rejstříku a kolek ve výši 2.000,- Kč. Při zvýšení či snížení počtu jednatelů, nebo změna zastupování/jednání za společnost, je nutný Notářský zápis - mění se Zakladatelská listina/Společenská smlouva. 


Změna společníka/ů

- nejčastěji při prodeji podílu, pokud se podíl nerozděluje, stačí Rozhodnutí valné hromady nebo Rozhodnutí jediného společníka, smlouva o převodu podílu a kolek ve výši 2.000,- Kč. Při rozdělení podílu na více společníků, nebo sloučení více podílů na jeden, změna hlasovacích práv, vydání kmenového listu, atd., je potřeba tuto změnu provést Notářským zápisem - mění se Zakladatelská listina/Společenská smlouva.


Změna názvu společnosti

- nutné provést Notářským zápisem, tímto krokem se mění Zakladatelská listina/Společenská smlouva.


Změna sídla firmy

- v rámci obce, kterou máte zapsánu v Zakladatelské listině/Společenské smlouvě, je možné změnit adresu bez Notářského zápisu. Budete potřebovat Souhlas s umístěním sídla společnosti s ověřeným podpisem vlastníka/ů nemovitosti, Návrh na zápis změn a kolek ve výši 2.000,- Kč. Změna sídla mimo zapsanou (v Zakladatelské listině/Společenské smlouvě) obec je možná pouze Notářským zápisem.


Změna předmětů podnikání nebo jejich doplnění

- pokud nově požadovaný předmět podnikání nemáte zapsaný v Zakladatelské listině/Společenské smlouvě, je pro tuto změnu/doplnění nutný Notářský zápis. Následně bude možné předmět podnikání zapsat na výpis z obchodního/veřejného rejstříku - týká se pouze živností řemeslných, vázaných, koncesovaných, případně licencí, povolení atd. Při změně nebo doplnění živností volných stačí obvykle navštívit kterýkoliv Živnostenský úřad.

 

Likvidace společnosti, snížení nebo zvýšení základního kapitálu

-  vždy je k tomuto potřeba Notářský zápis. U likvidace společnosti je proces zdlouhavý, i zde Vám můžeme pomoci. 


Služby


Zavoláme vám

Zadejte své telefonní číslo, v pracovní dny v čase 8-18 hod vám do 60 minut zavoláme. Telefonicky vyřešíme vaše dotazy i objednávky.
*Zadáte-li číslo mimo stanovenou dobu, kontaktujeme vás následující pracovní den.
Copyright 2012 Všechna práva vyhrazena.
EasySupport - Zůstaňte v klidu a nechte to na nás!