ÚvodTémata poradny › Jakou výši základního kapitálu zvolit u založení s.r.o.?

Jakou výši základního kapitálu zvolit u založení s.r.o.?

Od 1. 1. 2014 došlo ke změně zákonů, které řeší proces založení s.r.o. Mimo jiné se očekával velký nárůst nově založených společností s.r.o., které budou využívat výhody sníženého základního kapitálu na 1,- Kč. Za dobu 8 měsíců jsme vyhodnotili, že většina podnikatelů stále dává přednost společnosti s.r.o. se základním kapitálem vyšším.

Většina našich klientů, kteří v součinnosti s naší společností zakládali nově vzniklou s.r.o., splácela základní kapitál od 25.000,- Kč výše. Ovšem převážná většina klientů, kteří kupují ready made s.r.o. (tzn. již založené s.r.o.), preferuje základní kapitál vyšší, a to – 100.000,- a 200.000,- Kč.

Důvodů je několik. Z účetního hlediska může totiž s.r.o. se základním kapitálem 1,- Kč přinést nemalé problémy. Pokud se společnost dostane pod hodnotu vlastního jmění, je povinna zahájit likvidaci. A to se v případě základního kapitálu 1,- Kč může stát velmi rychle. Jenom vstupní náklady na založení společnosti se pohybují okolo  15.000,- Kč.Takže pozor!

Pomohla vám tato rada? Sdílejte ji, třeba pomůže i někomu dalšímu. Děkujeme
Služby


Zavoláme vám

Zadejte své telefonní číslo, v pracovní dny v čase 8-18 hod vám do 60 minut zavoláme. Telefonicky vyřešíme vaše dotazy i objednávky.
*Zadáte-li číslo mimo stanovenou dobu, kontaktujeme vás následující pracovní den.
Copyright 2012 Všechna práva vyhrazena.
EasySupport - Zůstaňte v klidu a nechte to na nás!