ÚvodTémata poradny › Je stále zajímavé pořídit si ready made s.r.o. od 1.1. 2014?

Je stále zajímavé pořídit si ready made s.r.o. od 1.1. 2014?

Je stále zajímavé pořídit si ready made (předzaloženou) s.r.o., když je od 1. 1. 2014 možné založit s.r.o. se základním kapitálem 1,- Kč?

 

Proces založení firmy

Dle našeho názoru a zkušenosti z praxe ano! Představme si velmi zjednodušeně proces založení s.r.o. Musíte vymyslet název zapisované společnosti, který ještě není zapsán v obchodním rejstříku a není v něm ani název podobný nebo zaměnitelný, nebo foneticky znějící stejně či podobně…atd. Jeden z časově náročných kroků je nastudovat si zákon tak, abyste u notáře měli jasno, jakou formu vaše společnost bude mít a jak bude vypadat zakladatelská listina zakládané s.r.o., případně společenská smlouva. Po té si sjednáte schůzku u notáře, kde předem připraveni sepíšete a následně obdržíte Notářský zápis o založení s.r.o. Pokud máte zákon dobře nastudován, je třeba si dle něj připravit všechny listiny (přílohy), včetně návrhu nutného pro zápis společnosti do obchodního rejstříku. Tomuto kroku ještě předchází návštěva na Živnostenském úřadě, kde ohlásíte požadované předměty podnikání a návštěva v bankovním ústavu, kde složíte předem určený základní kapitál společnosti s.r.o. a vyjednáte si o tomto aktu potvrzení.
Celý proces vám bude trvat 1 – 2 týdny. V případě, že máte vše bezchybné, můžete mít společnost s.r.o. zapsanou do 5-ti pracovních dní od data podání návrhu na soud. Ale… Najde-li se v některé z listin, které se dokládají na obchodní soud, chyba a tuto chybu soud vyhodnotí jako listinu, která není v souladu se zákonem, může se rázem z 5-ti dnů stát i dnů 30.
Toto časové prodloužení zápisu společnosti do obchodního rejstříku nastává  v případě, že soud vyzve navrhovatele (jednatele s.r.o.) k nápravě takto vzniklého pochybení.
Uděláte-li chybu v rozsahu, kdy soud zápis společnosti zamítne (v poslední době nejvíce z důvodu názvu), můžete přijít o veškeré náklady vložené do založení s.r.o. a celým procesem projít znovu. To znamená, že v součtu přicházíte o položku cca Kč 13.000,--.

Výhody ready made s.r.o.

Ready made s.r.o. (společnost založená pouze za účelem jejího dalšího převodu na nového klienta), je již zapsaná v obchodním rejstříku, má platný název, přiděleno IČ, a plně splacený základní kapitál (naše společnosti jej mají ve výši 50.000,- Kč, 100.000,- Kč a 200.000,- Kč). Námi založené ready made s.r.o. splňují všechny zákonem dané podmínky.
Pořídit si ready made s.r.o. lze okamžitě, do 24 hodin za společnost můžete jednat a zároveň ji vlastnit. Dle vašeho přání lze změnit název požadované ready made s.r.o., sídlo, počet jednatelů, společníků, doplnit předměty podnikání, atd.

Máme za to, že společnosti zabývající se zakládáním společnosti s.r.o., případně jiných forem podnikání, odvedou za svou navýšenou odměnu práci s nejvyšší odborností a v čase, který ušetří vám.

Pomohla vám tato rada? Sdílejte ji, třeba pomůže i někomu dalšímu. Děkujeme
Služby


Zavoláme vám

Zadejte své telefonní číslo, v pracovní dny v čase 8-18 hod vám do 60 minut zavoláme. Telefonicky vyřešíme vaše dotazy i objednávky.
*Zadáte-li číslo mimo stanovenou dobu, kontaktujeme vás následující pracovní den.
Copyright 2012 Všechna práva vyhrazena.
EasySupport - Zůstaňte v klidu a nechte to na nás!