Tento web se již neaktualizuje
přejděte prosím na nový web www.easysupport.cz

ÚvodTémata poradny › Jak změnit sídlo společnosti?

Jak změnit sídlo společnosti?

Každá právnická osoba – společnost, zřízená na území ČR, je povinna dle platných zákonných norem uvést adresu sídla v obchodním rejstříku. Toto sídlo musí být určeno již při jejím založení v zakladatelském dokumentu.

Právní úprava sídla dle zákona umožňuje, aby právnická osoba zapisovaná do obchodního nebo jiného veřejného rejstříku ve svém zakladatelském dokumentu uvedla namísto přesné adresy svého sídla pouze obec, v níž se sídlo nachází. K zápisu do příslušného rejstříku se však již musí zapsat plná adresa sídla. Toto ustanovení má praktický význam tehdy, když se právnická osoba stěhuje do nového sídla v rámci jedné obce. V případě, že je v zakladatelském dokumentu uvedena pouze obec, není nutné tento dokument měnit formou notářského zápisu.

Zakládáte-li novou společnost, je potřeba obchodnímu rejstříku, mimo jiné, doložit listiny, týkající se právního důvodu užívání prostor, a to podepsanou nájemní smlouvu, nebo souhlas vlastníka nemovitosti s ověřeným podpisem (v případě více vlastníků dle LV či jiných právních listin, je potřeba souhlas všech), a originál či opis výpisu z Katastru nemovitostí pro předmětnou nemovitost, Jak souhlas vlastníka, tak výpis z KN nesmí být starší 3 měsíců.

Výše uvedené je nutné doložit i v případě změny sídla společnosti.

Můžete také využít našich služeb, sídlo vám poskytneme

Mimo jiné se zabýváme také poskytováním sídel. Nejen, že vám rádi poradíme s náležitostmi ohledně změny sídla společnosti, ale také vám můžeme nabídnout sídla na lukrativních adresách.

Můžeme nabídnout (pro více informací klikněte na odkaz):

Kdy je vhodné této služby využít?

  • nemáte-li k dispozici vlastní prostory pro zápis sídla společnosti
  • nepotřebujete-li kancelář
  • chcete přesídlit do většího města

Námi nabízená sídla splňují všechny zákonné požadavky, jako např. označení sídla firmy obchodní firmou a identifikačním číslem, zajištění kontaktu společnosti s veřejností a státními orgány a vedené administrativní agendy při přijímání písemností zasílaných na adresu společnosti.

Pomohla vám tato rada? Sdílejte ji, třeba pomůže i někomu dalšímu. Děkujeme
Služby


Zavoláme vám

Zadejte své telefonní číslo, v pracovní dny v čase 8-18 hod vám do 60 minut zavoláme. Telefonicky vyřešíme vaše dotazy i objednávky.
*Zadáte-li číslo mimo stanovenou dobu, kontaktujeme vás následující pracovní den.
Copyright 2012 Všechna práva vyhrazena.
EasySupport - Zůstaňte v klidu a nechte to na nás!